Innovatív Pécs

Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése 251/2012. (06.21.) számú határozatában döntött a TÁMOP-2.4.5-12/3 kódszámú pályázati felhíváson történő indulásról.

A pályázat keretében olyan innovatív módszertanon alapuló, helyi igényekre épülő megoldások és együttműködések támogathatók, amelyek képesek és alkalmasak arra, hogy a Pécsett, elsősorban a hivatali és magánügyintézés során tapasztalható problémákra megfelelő választ adjanak, hozzájárulva ezzel a munkahelyi és a magánéletbeli kötelezettségek összeegyeztetésének megkönnyítéséhez, valamint a munkavállalók és a vállalkozások alkalmazkodóképességének növeléséhez.

A pályázat célja összességében olyan helyi szintű, innovatív tartalmú, kísérleti projekt megvalósítása, amely az intézmények együttműködésének javításán, racionalizálásán és a helyi igényeknek való jobb megfeleltetésén, valamint a nyitvatartási és ügyintézési idők és a szolgáltatások rugalmasabbá tételén keresztül hozzájárul a munka és a magánélet összeegyeztetésének megkönnyítéséhez, a „kényszerű” szabadságon vagy munkahelyről távol töltött órák számának csökkentéséhez.

A projektben a rugalmasságot növelő helyi megoldások módszertanának kidolgozása és bevezetése történhet meg. A pályázat az alábbi konkrét célok megvalósítását tűzte ki:

• A város szolgáltatóinak és hivatalainak felhasználó- és bababaráttá tételével megkönnyíteni a város gyermekes/családos polgárainak ügyintézését, élhető környezet kialakítását.
• A városi közlekedésszervezés áttekintésével javaslatok megfogalmazása a felhasználó-és bababarát ügyintézés és közélet külső feltételeinek megteremtéséhez.
• Az önkormányzat és a helyi nonprofit szervezetek valamint kereskedelmi szolgáltatók közötti együttműködések kialakításával előmozdítani a munka és a magánélet zökkenőmentesebb összehangolását, ezáltal családbarát munkahelyek kialakításának javaslati csomagját

A pályázat keretén belül a fent megjelölt három terület kerül megvizsgálásra. A projekt célja, hogy ezen területeken kidolgozásra kerüljön egy olyan koncepció, hogy anyagi ráfordítás nélkül meg lehessen valósítani azt, hogy a munkaidő leteltével lehessen a hivatalos ügyeket intézni, valamint megvizsgálásra kerül, hogy lehetséges-e egy olyan elektronikus felület létrehozása, ahol a városi közszolgáltatók egységesen tudnak megjelenni és az ügyfelek a legtöbb szolgáltatást onnan el tudják érni és a személyes jelenlétet nem igénylő ügyeket rögtön el is tudják intézni. Ezen intézkedések jelentősen hozzájárulnak mind a munkáltatók, mind a munkavállalók elégedettségéhez, hiszen nem szükséges a dolgozónak szabadságot kivenni azért, hogy az ügyeit el tudja intézni. Külön ki kell emelni a projektben tervezett gyermekbarát ügyintézési környezet és ügyintézési módok kialakítását, amelynek keretében pelenkázó is létesül a kisgyermekes ügyintézés megkönnyítéséhez.

A piaci szereplők kapcsán is szükséges az igényeket felmérni ezért a projekt célja, hogy olyan együttműködési megállapodások szülessenek, melyek biztosítják a hosszított ügyfélfogadási időt az előre meghatározott napokon. Mivel jelen pillanatban a bankok többsége is csak 8-16 óra között van nyitva, ezért itt szükséges egy partnerség kiépítése. A projekt célja, hogy az összes jelentősebb piaci szolgáltatóval (bankok, közszolgáltatók stb.) felvegye a kapcsolatot és egy partnerséget alakítson ki. A cél, hogy a projekt végére létrejöjjön egy olyan együttműködés az Önkormányzat és a piaci szereplők között, mely lehetővé teszi, hogy a hét bizonyos napjain ezen szolgáltatók is hosszított nyitva tartással várják az ügyfeleket.

A pályázat az ESZA Nonprofit Kft. 2013. február 22-én kelt levele alapján nem került kiválasztásra.

Innovatív Pécs, TÁMOP-2.4.5-12/3
Kedvezményezett neve és elérhetősége

Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata
(7621 Pécs, Széchenyi tér 1.)

Közreműködő szervezet neve és elérhetősége

ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
(1134 Budapest, Váci út 45.)

Pályázat benyújtása 2012. június 29.
Elszámolható projektköltség 50 000 000 Ft
Igényelt támogatás 50 000 000 Ft

További híreink

Legfrissebb galériák